Pierścionek idealny – czyli jaki?

Wybierając pierścionek pamiętaj o tym, że palce wieczorem mają nieco większy obwód niż rano – wpływa na to wiele czynników: ogólny stan organizmu, zmiany hormonalne, ciąża, zmiany wagi, a nawet temperatura powietrza, zwłaszcza letnie upały, dlatego bardzo ważne jest poprawne określenie rozmiaru pierścionka przed jego zakupem.

Zmierz obwód palca tasiemką lub sznurkiem. Miarka powinna znajdować się za kostką palca, bliżej jego nasady. Owiń palec niezbyt ciasno – tak, by miarka przylegała do palca ale nie ściskała go zbyt mocno.

Innym sposobem jest zmierzenie posiadanego już pierścionka lub obrączki i porównanie jego wymiarów z poniższym rysunkiem. Pamiętaj, że wielkość pierścionka mierzy się zawsze wewnątrz obrączki, a nigdy na zewnątrz ponieważ sam pierścionek może mieć różną grubość.

Niezależnie od wybranej metody zmierzenia rozmiaru wynik powinien mieć dużą dokładność, ponieważ rozmiary pierścionków dzieli zaledwie 0,3 – 0,4 mm. Jeśli wynik plasuje się pomiędzy dwoma rozmiarami polecamy wybór większego.

USA rozmiar
PL rozmiar
Średnica pierścionka w mm
Obwód pierścionka w mm
6
11-13
16 mm
50-51 mm
7
14-16
17 mm
54-55 mm
8
17-18
18 mm
57-58 mm
9
19-21
19 mm
59-60 mm

Twój koszyk

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping