Zachowaj piękno swojej biżuterii na dłużej!

Po pewnym czasie na Twojej biżuterii pojawiają się zabrudzenia? Kamienie mniej się błyszczą? Odcień nie jest taki jak w dniu zakupu? Po części wynika to z faktu noszenia ozdób, które mają kontakt ze skórą, a więc z naturalnie wytwarzanym przez nią tłuszczem, potem i zawartymi w nim substancjami chemicznymi (w tym z solą).

Niestety, na biżuterię którą nosisz wpływ mają również kosmetyki, których używasz: kremy, perfumy, dezodoranty. Jeśli znajdują się na skórze, to noszone przez Ciebie ozdoby mają z nimi kontakt. Nie oznacza to, że w celu ochrony biżuterii należy ograniczyć jej używanie – wręcz przeciwnie! Pierścionki, naszyjniki czy kolczyki leżące na półce również będą ciemniały, ponieważ na powierzchni metalu zachodzą procesy chemiczne. Utlenianie sprawia, że błyszcząca powierzchnia matowieje, a jej barwa zmienia się na ciemniejszą. W przypadku niektórych metali, np. srebra mówimy, że biżuteria śniedzieje. Proces ten przebiega szybciej, gdy ozdoby z tego metalu nie są noszone.

Pamiętaj jednak, że dbanie o biżuterię nie należy do zadań z kategorii “trudne”, wymaga jedynie przestrzegania kilku zasad.  Oto one:

  • Wykonując prace domowe zdejmij biżuterię, nie narażaj jej na uszkodzenia mechaniczne (detergenty) lub mechaniczne (zarysowania).
  • Biżuterię przechowuj w zamykanych pudełkach wyłożonych miękkim materiałem. Dzięki temu biżuteria nie będzie narażona na zarysowania czy utlenianie.
  • Staraj się nie nosić biżuterii na sąsiednich palcach – powoduje to zarysowania. 
  • Unikaj kontaktu biżuterii z perfumami, lakierem do włosów czy dezodorantami – zminimalizuje to niepożądane reakcje chemicznych.
  • Perły i kamienie naturalne również najlepiej jest czyścić specjalnymi płynami, zwykłe środki chemiczne, zawierające amoniak czy wybielacz, usuwają tłuszcz i pot, jednak pod ich wpływem kamienie tracą połysk.
Post thumbnail

Jak dbać o biżuterię?

Zachowaj piękno swojej biżuterii na dłużej! Po pewnym czasie na...
Post thumbnail

Jak wybrać rozmiar pierścionka?

Pierścionek idealny – czyli jaki? Wybierając pierścionek pamiętaj o tym,...
Post thumbnail

Rodzaje zapięć kolczyków

We focus on customer experience Yoga’n’Life began in New York...
Post thumbnail

Jak pakujemy zamówienia?

Zobacz jak pakujemy Twoje zamówienie! Każde zamówienie przygotowywane jest i...

Twój koszyk

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping